Katalog Stron

Postrzeganie świata z pozytywną perspektywą wpływa na naszą zdolność do cieszenia się życiem. Być pozytywnym to doceniać dobre rzeczy, które mamy, czuć się szczęśliwym, że jesteśmy tutaj i mieć odwagę i witalność, aby się nimi cieszyć. Czy wiesz, co to jest tryptofan? Jeśli będziesz czytać dalej, zrozumiesz jego znaczenie. Krótko mówiąc, posiadanie pozytywnego ducha nie przynosi szczęścia, ale przybliża nas do niego.

A żeby to osiągnąć, musimy utrzymać dobry poziom serotoniny w naszym organizmie, hormonu, który reguluje nastrój, poprawia funkcje poznawcze, sprzyja zdolności koncentracji i wzmacnia równowagę psychiczną i emocjonalną.

Hormon ten jest wytwarzany przez nasz organizm z tryptofanu, niezbędnego aminokwasu występującego w takich pokarmach jak mięso, ryby, mleko, jaja, banany, czekolada itp. To dlatego, w normalnych warunkach, nasz poziom serotoniny będzie normalny.

Często jednak pojawiają się sytuacje (okresy przeciążenia emocjonalnego z powodu stresu, problemy rodzinne, przepracowanie itp.), które powodują zachwianie równowagi pomiędzy tryptofanem, którego potrzebujemy, a tryptofanem, który spożywamy (błędy żywieniowe). Jeśli jest zbyt mało tryptofanu, brakuje serotoniny. A jeśli brakuje nam serotoniny, nasz nastrój spada. Jesteśmy apatyczni, negatywni.

Aby podnieść się na duchu, warto przez jakiś czas zażywać dodatkowy tryptofan, aż poczujemy, że odzyskujemy wewnętrzną siłę, która zawsze nas poruszała, a której teraz nam brakuje.

Warto jednak wybrać wysokiej jakości suplement, który został stworzony specjalnie na tę sytuację. Jeśli zawierają one na przykład magnez i kofeinę, zapewniają dodatkowy zastrzyk energii, który może być bardzo zalecany.