Katalog Stron

Każdy człowiek rodzi się z jakimś zasobem wewnętrznej energii zwanej energią życiową. Energię posiadają również zwierzęta, rośliny, a nawet materia. Energia istnieje już w mikroskopijnym serduszku zarodka. Im rodzice zdrowsi w chwili zapłodnienia, tym większy dar w postaci życiowej energii otrzyma ich potomek. Dlatego tak ważne jest aby przyszli rodzice dbali o zdrowie i zdrowy styl życia.

Ilość energii w człowieku nie zależy od wzrostu, czy wagi ciała. Energia życiowa jest wielkim skarbem, gdyż bez niej nie możemy się rozwijać i realizować. Energia pomaga nam pokonywać trudności, znosić cierpienie i działać. Lecz nie u wszystkich ludzi jest ona jednakowa. Jedni posiadają jej dużo. A inni mało i dlatego tym bardziej muszą oszczędnie nią dysponować w ciągu swojego życia. Starać się jej nie tracić i ją oszczędzać. Oraz pozyskiwać energię życiową z różnych źródeł.
Całe ciało człowieka nastawione jest na pobór energii lub na jej utratę. W ciele człowieka znajdują się wyznaczone szlaki, którymi krąży energia życiowa. Łagodny i niczym niezakłócony przepływ energii oznacza zdrowie ciała i jasność umysłu. Gdy przepływ energii przez ludzkie ciało jest zaburzony lub ustaje, to wówczas pojawiają się choroby. Zakłócony przepływ energii można wyprostować poprzez odpowiednią dietę, ćwiczenia, zioła, masaże.

Każdy człowiek chłonie energię całą powierzchnią skóry. Energia przenika cały wszechświat. I dlatego możemy ją pozyskiwać ze wszystkiego, np. ze słońca i z całego wszechświata, oraz z otoczenia. Według medycyny chińskiej to wszechświat i otoczenie kształtują zdrowie człowieka, gdyż każdego dnia dostarczają energii lub ją odbierają. Energia życiowa znajduje się w każdym żywym stworzeniu i we wszystkich pierwiastkach chemicznych. Dlatego warto jej szukać wszędzie i każdego dnia. Energia utrzymuje nie tylko ciało w zdrowiu, ale również daje równowagę psychiczną. Większość z nas nieustannie traci energię życiową z powodu stresu, choroby, chaosu, przeżyć, kontaktów z innymi ludźmi. Jak i z powodu różnych wrażeń, których dostarcza nam własne życie i świat.

Jak każdego dnia pozyskiwać energię życiową ?

Wystarczy, że każdego dnia wystawimy swoje ciało na działanie promieni kosmicznych emitujących energię. Innym sposobem pozyskiwania energii życiowej jest bliskość z naturą, a zwłaszcza z drzewami, które posiadają dużą ilość naturalnej energii i możemy ją od nich pozyskiwać. Budowie naszej wewnętrznej energii i siły sprzyja również optymizm, uśmiech, trwanie przy wartościach, szacunek do siebie i innych, miłość do siebie i innych, unikanie stresu i pośpiechu, bycie sobą, itd. Źródłem energii jest również odżywianie i oddychanie. Tym bardziej jest ono ważne, gdy brakuje nam energii. A brakować jej może z powodu blokady energetycznej, na poziomie ciała, na poziomie emocji i umysłu. Bywa też tak, że coś lub ktoś wysysa z nas naszą energię życiową. Zdarza się również często, że nasze ciało jest zablokowane i spięte. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest przewlekły stres. Jeżeli jest to blokada, to możemy ją usunąć za pomocą ćwiczeń rozluźniających nasze ciało, jak i za pomocą właściwego odżywienia naszego ciała.

Osoby, które na co dzień czują brak energii życiowej warto aby szerzej zapoznały się z licznie prezentowaną na ten temat lekturą. Lektura taka pomaga poznać sposoby na pozyskiwanie energii. Jak i opisuje szczegółowo kto i co zabiera naszą energię. Jedni zabierają ją nam świadomie, a inni nieświadomie. Zdecydowanie częściej robią to nieświadomie, jak to dzieje się na przykład podczas kłótni.