Katalog Stron

Uwielbiamy mieć zadbaną skórę, która podkreśla naszą urodę. Wraz z nadejściem zimy, dużymi spadkami temperatur i opadami śniegu, cierpi skóra. Dzieje się tak dlatego, że przy nadmiernym zimnie skóra ma tendencję do wysuszania się, a nawet cierpi na bardziej nieprzyjemne i zauważalne dolegliwości, takie jak zaczerwienienia, pęknięcia, rany, a nawet przedwczesne starzenie się.
Z tego powodu, istotne jest, aby utrzymać skórę pod opieką, to prawda, że istnieją pewne procedury, które należy wykonywać przez cały rok, ale kiedy nadchodzi zimna pogoda, konieczne jest, aby podkreślić je, a przede wszystkim, aby przestrzegać następujących rutynowych stale, w celu uzyskania pożądanych rezultatów.

Pielęgnacja, dzięki której Twoja skóra nie ucierpi zimą.

Klucz do pielęgnacji skóry zimą można streścić w jednym słowie: nawilżanie. Aby uzyskać piękną, zadbaną skórę, należy nawilżać ją codziennie, a nawet częściej niż raz dziennie. Dużym błędem jest unikanie stosowania kremów nawilżających, gdy masz tłustą skórę, ponieważ ludzie myślą, że ten produkt zwiększy uczucie brudu, szczególnie na twarzy. Ale nic bardziej mylnego, wszystkie skóry potrzebują ciągłego nawilżania, kluczem jest dobór odpowiedniego produktu, który będzie pasował do każdego typu skóry.
Kiedy mówimy o nawilżaniu, musimy pamiętać, że aby mieć skórę w doskonałej kondycji, konieczne jest również picie dużej ilości wody. Innym poważnym błędem, który popełniamy zimą, a który szkodzi naszej skórze, jest branie prysznica pod bardzo gorącą wodą. Może to zwiększać suchość skóry, a nawet zwiększać widoczność lub pogarszać niektóre schorzenia. Aby uniknąć problemów związanych z tą codzienną czynnością, najlepiej jest wziąć prysznic z letnią wodą i osuszyć się ręcznikiem, nigdy nie pocierając, gdyż może to podrażnić skórę.
Codzienne oczyszczanie twarzy jest niezbędne o każdej porze roku, ale w tych czasach, kiedy maseczki do twarzy stały się uzupełnieniem naszej codziennej rutyny, musimy położyć szczególny nacisk na stosowanie maseczek, które oprócz oczyszczania, zapewniają inne korzyści dla naszej skóry.
Musimy pamiętać o konieczności złuszczania naskórka przynajmniej raz w tygodniu, zarówno na twarzy, jak i na reszcie ciała. Jest to technika niezbędna do wyeliminowania martwych komórek pochodzących z łuszczenia, którego możemy doświadczyć z powodu niskich temperatur.
Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić także ustom, często je złuszczając i nawilżając. Inne obszary, o które należy dbać to dłonie i stopy, ponieważ mogą one cierpieć z powodu zaczerwienienia, suchości i ran. Aby tego uniknąć, oprócz nawilżania, zalecam noszenie rękawiczek i ciepłych butów oraz unikanie wilgoci.

Włosy mogą ucierpieć również z powodu niskich temperatur, więc jak można tego uniknąć?

Kolejną ofiarą niskich temperatur i wilgoci są niewątpliwie włosy. Cierpi również na przesuszenie i może ulec uszkodzeniu w wyniku używania suszarek i prostownic, co jest bardziej powszechne w tych miesiącach. Z tego powodu przed użyciem tych dwóch urządzeń należy koniecznie zastosować ochronę termiczną.
Suchy szampon stanie się Twoim sprzymierzeńcem także zimą. Ciągłe noszenie czapek i kapeluszy może sprawić, że włosy nie będą miały objętości. Szampony tego typu nie tylko oczyszczają włosy, ale także dodają im witalności. Zaleca się również stosowanie bardziej nawilżających szamponów i masek, aby uniknąć efektu niskich temperatur.
Przed wyjściem z domu należy zawsze wysuszyć włosy, nie tylko po to, by nie było im zbyt zimno, ale także dlatego, że może to spowodować utratę wilgoci i łamanie się włosów.

Należy również pamiętać, że zrównoważona dieta bogata w witaminy i minerały jest niezbędna dla ogólnej pielęgnacji ciała, niezależnie od pory roku.