Katalog Stron

Sprzedaż internetowa to coś, czym często, chcą zajmować się kobiety, które szukają dla siebie pomysłu na biznes. Ich osobiste zainteresowania zwykle obracają się wokół mody, dlatego też chętnie otwierają one sklepy z ubraniami. Zanim wykona się taki krok, warto zastanowić się, czy internetowy butik z ubraniami ma szansę na powodzenie?

Czym różni się sklep internetowy z ubraniami od tradycyjnego butiku?

W sklepie internetowym z ubraniami asortyment może być bardzo podobny do tego, jaki spotykamy w sklepach tradycyjnych. Sprzedawać można więc: sukienki, spódnice, kombinezony, bluzki, płaszcze, kurtki, koszulki, swetry i narzutki. Zasadnicza różnica polega na tym, że klientki nie mają miejsca, do którego mogą przyjść, obejrzeć na żywo ubrania i przymierzyć. W dzisiejszych czasach nie jest to już jednak duży problem. W sklepach internetowych produkty są bardzo dokładnie, z przybliżeniem przedstawione na profesjonalnych zdjęciach. Dla wygody klientek zamieszcza się także szczegółowe tabele rozmiarów oraz wskazówki jak należy dobierać ubrania. Większość sklepów ma także bardzo przyjazną politykę dla zwrotów i wymian. W praktyce oznacza to, że zamówione ubrania można na spokojnie przymierzyć u siebie w domu, a jeśli rozmiar nie będzie odpowiedni, można go wymienić. Sklepy internetowe z ubraniami mają też atrakcyjniejsze ceny od swoich odpowiedników w galeriach handlowych.

Co będzie potrzebne do prowadzenia internetowego butiku z odzieżą?

Zacząć na pewno należy od znalezienia odpowiedniego lokalu. Powinien być na tyle duży, aby dało się tam magazynować towary oraz je pakować. Aby móc prowadzić sklep internetowy trzeba mieć dobry sprzęt komputerowy, w tym szybki i niezawodny Internet. Ponadto potrzebny będzie telefon, sprzęt drukujący, żelazka akumulatorowe, wieszaki, ekspozytory czy przyrządy do metkowania. Na pewno też trzeba będzie mieć samochód, bo po część towaru trzeba będzie jeździć osobiście. Aby prowadzić sklep internetowy warto też nawiązać współpracę z solidną firmą kurierską, której pracownik codziennie będzie przyjeżdżał i odbierał paczki. Taki sklep tylko na początku można prowadzić w pojedynkę, później z pewnością będą potrzebni pracownicy, którzy obsłużą zamówienia.

Co jest ważne, przy prowadzeniu internetowego butiku z odzieżą?

Najważniejszy z pewnością będzie asortyment, który powinien być ciekawy i często uaktualniany. Dobrze jest zdecydować się na jakąś specjalizację i proponować klientkom na przykład sukienki weselne, wizytowe, do pracy. Można też stworzyć sklep z płaszczami i kurtkami albo sklep, w którym sprzedawane są bluzki, apaszki i biżuteria. Nie należy oszczędzać na stronie internetowej, która powinna być stworzona przez profesjonalistów. Strona sklepu powinna być czytelna i intuicyjna w nawigacji. Warto zamieścić na niej zakładki z ofertami nowymi oraz z promocjami. Nie można też zapomnieć o skutecznym pozycjonowaniu, które będzie szczególnie ważne w początkowym czasie działania sklepu. Każdy, kto otwiera sklep internetowy z ubraniami musi nastawić się na to, że będzie przy nim dużo pracy. Oferta na sukienki, bluzki czy spodnie musi być szeroka. Każdy model powinien mieć kilka rozmiarów ale też i kilka kolorów do wyboru. Aby zdjęcia przyciągały klientki najlepiej ich wykonanie powierzyć profesjonalnej agencji, która zajmuje się fotografią produktową.