Katalog Stron

Warkocze (w tym bokserki) to trend fryzjerski, który nigdy nie wychodzi z mody. Istnieje wiele odmian tej pięknej i wygodnej fryzury, więc zawsze znajdziesz taką, która będzie pasować do pory roku, wyglądu i Twojego osobistego stylu.

Dlaczego jednak ta prosta fryzura stała się tak popularna?

Po prostu jest niezwykle wygodny, stylowy i wytrzymuje cały dzień. Co więcej, jest ona idealna w każdej sytuacji, czy to podczas treningu na siłowni, aby włosy nam nie przeszkadzały i nie sprawiały, że jest nam gorąco, czy też na każdy plan dnia, a nawet wieczoru, jest ona całkowicie uniwersalna!

Klucz do idealnych warkoczy bokserek.

Jest to idealna fryzura dla każdego, można ją dopasować do każdego rozmiaru, kroju i fryzury, ale istnieje kilka podstawowych wskazówek, które sprawią, że Twoje warkocze bokserki będą wyglądać idealnie za każdym razem.
Przede wszystkim należy zrobić przedziałek na środku głowy, upewniając się, że jest on całkowicie prosty. Najbardziej typowe warkocze bokserskie to zazwyczaj dwa, chociaż czasami spotykamy inne wersje tej fryzury, wykonane z czterech warkoczy, po dwa z każdej strony przedziałka centralnego.
Zaplatanie powinno rozpocząć się z przodu głowy, prawie przy skroniach, od nasady włosów.
Powinny być one noszone bardzo ciasno, aby uzyskać ten bardzo specyficzny styl warkocza. Dodatkowo w ten sposób unikniemy rozplątania lub poluzowania niektórych włosów, które będą nam przeszkadzać.
Zaleca się, aby były one całkowicie zwarte i nie poruszały się ani o jeden włos, nałożyć żel utrwalający, uprzednio lekko zwilżywszy włosy. Ważne jest również, aby dobrze je rozczesać. W ten sposób uzyskamy perfekcyjne, dobrze dopracowane warkocze bokserki z efektem mokrym.
Wreszcie, wykończenie zależy od Twojego stylu i rodzaju planu, który zamierzasz zrealizować. Znajdziemy warkocze z luźnymi pasmami lub ozdobione dodatkami, wśród innych opcji.
Jeżeli masz cienkie lub bardzo krótkie włosy, możesz również uzyskać większą długość i objętość, przedłużając je w trakcie zaplatania.
Ta fryzura jest również idealna, aby uzyskać piękne falowane włosy na następny dzień, bez konieczności stosowania prostownicy lub suszarki, nie sądzisz, że to niesamowite?

Jak wykonać tę fryzurę?

Proces robienia warkoczy bokserek jest dość prosty. Najtrudniej jest zacząć, ale kiedy już się to opanuje, to jest to po prostu kwestia splatania włosów na całej długości.
Pierwszym krokiem jest podzielenie włosów na dwie równe części, przedzielone na środku na całej długości głowy. Aby ułatwić zaplatanie pierwszej strony, warto zabezpieczyć włosy, które nie są używane, gumką lub klipsem.
Zaczynamy praktycznie od czoła, dzieląc pasmo włosów na trzy i zaczynamy zaplatać warkocz, przekładając włosy z prawej strony aż do lewej, pod resztą, a następnie włosy z lewej strony do prawej, również pod spodem. Aby kontynuować, dodajemy więcej luźnych włosów. I tak dalej, aż warkocz będzie kompletny. Ważne jest, aby upewnić się, że warkocz jest dobrze zaciśnięty.
Po zakończeniu pierwszego warkocza, zabezpiecz fryzurę gumką na dole, dodaj niezbędne wsuwki i utrwal fryzurę lakierem do włosów.
Następnie postępuj w ten sam sposób z pozostałymi włosami.

Kontrowersje wokół bokserskich warkoczy, kulturowe zawłaszczenie?

Jednak jak wiele trendów, warkocze bokserki nie są pozbawione kontrowersji, ponieważ fryzura ta jest oskarżana o kulturowe zawłaszczenie czarnego stylu.
Krytyka pojawiła się głównie na portalach społecznościowych, gdzie grupa feministek oceniła, że te warkocze, klasyka kultury afroamerykańskiej, stały się modne, gdy zaczęły je nosić znane białe kobiety.
To nie stosowanie tej fryzury przez białe kobiety jest krytykowane jako takie, nie popełnijcie błędu, ale fakt, że fryzura, która była noszona przez czarne kobiety od wieków i która czasami była za to krytykowana, w momencie, gdy wielkie białe, międzynarodowe influencerki zaczęły ją nosić, stała się trendem.